آفات نشاء گلخانه ای و مدیریت آنها

آفات نشاء گلخانه

آفات نشاء گلخانه ای

آفات نشاء گلخانه ای یکی از مشکلات گلخانه های تولید نشاء است و به دلیل وجود تعداد محدودتری از حشره کش های قابل استفاده در گلخانه ها شدیدتر و بدتر است. برخی از حشره کش ها به دلیل سمیت و یا فرمولاسیون خاصی که دارند، حتی اگر محدودیتی از نظر استفاده برای آنها در گلخانه وجود ندارد نمیتوان برای محصولات گلخانه ای بکار برد.

استفاده از یک محیط کشت استریل برای تولید نشاء و جلوگیری از حمله آفات قابل توصیه است. رعایت اصول بهداشتی و تدخین گلخانه ها بین تولید نشای هر محصول میتواند مشکلات اولیه مربوط به شته ها ، برگ خوار ها ، شب پره پشت الماسی ، سرخرطومی فلفل ، کرم های مفتولی و سایر حشرات پروازی بزرگ ، بسیار مناسب است. برای حداکثر راندمان و استفاده از توری شاید برای حشرات ریزی مثل تریپس ها و مگس های سفید چندان موفقیت آمیز نباشد و از طرف دیگر استفاده از توری میتواند منجر به بالا رفتن دمای گلخانه و افزایش هزینه خنک کردن آن شود.

مگس سفید

مدیریت مقاومت به حشره کش ها

کاربرد مکرر حشره کش هایی که از یک گروه هستند باعث می‌شود که حشره ها به سرعت نسبت به آن گروه از حشره کش ها مقاوم شوند. برای جلوگیری یا تاخیر در ایجاد مقاومت، استفاده تناوبی از حشره کش هایی که نحوه عمل متفاوت دارند کارساز است. ایده آل این است که طول دوره تناوب بر اساس بیولوژی آفات تنظیم شوند بنابراین نسل هایی که موفق به ایجاد مقاومت در خود می‌شوند در معرض حشره کش هایی قرار می‌گیرند که نحوه عملشان یکسان نیست. برای مثال چنانچه هدف، کنترل یک حشره با چرخه زندگی دو هفته ای باشد،‌ به مدت دو هفته از یک گروه حشره کش باید استفاده نمود و برای دو هفته بعد، از استفاده از هر نوع حشره کشی که نحوه عمل آن با حشره کش قبلی مشابه است باید خودداری نمود.

آفات نشاء گلخانه

روش های کنترل حشرات

استفاده از اشعه مادون قرمز

ناحیه مادون قرمز بین فرکانس های رادیویی و طیف نور مرئی وجود دارد. اشعه مادون قرمز در کنترل آفات نشاء گلخانه می‌تواند به استفاده مستقیم روی حشره یا مواد آلوده شده یا تغییر در توانایی حشره جهت جلب آن به پرتو های مادون قرمز دسته بندی شود. بررسی های اندکی در زمینه جلب حشرات به تابش مادون قرمز وجود دارد. بیشتر این تلاش ها به سمت مدیریت پشه ها از طریق تابش با اشعه مادون قرمز سوق یافته است. زمانی که دما به ۱۵ درجه سلسیوس یا کمتر میرسد، پشه ها به اشیای گرم جلب می‌شوند. اشعه حاصل از لامپ های مادون قرمز به مدت حداقل ۳۰ ثانیه میتواند برخی از لاروها و حشرات کامل را از بین ببرد.

کنترل بیولوژیکی ، استفاده از عوامل بیماری زا

حشرات همانند مهره داران،‌ به انواع مختلف عوامل بیماری زا حساس هستند. عوامل بیماری زا مورد استفاده در کنترل بیولوژیک حشرات شامل باکتری ها ، قارچ ها، ویروس ها ،‌ پروتوزوآها و نماتد ها هستند. هرکدام از این گروه ها شامل صد گونه شناخته شده اند که به حشرات حمله می‌نمایند. پاتوژن های حشرات علاوه بر اثرات کشندگی،‌ دارای اثرات زیرکشندگی نیز هستند. به این معنی این عوامل بیماری زا میتوانند رفتار حشره را به صورت ممانعت از تولید مثل حشره تغییر دهند.

برخی از عوامل بیماری زا به صورت تولید انبوه و با نام ((حشره کش های بیولوژیکی)) وارد بازار شده اند. در بین این عوامل بیماری زا، از باکتری Bacillus thuringiensis به میزان زیادی برای کنترل بسیاری از آفات نشاء گلخانه استفاده شده است. امروزه برخی پاتوژن ها های حشرات به صورت تجاری تولید شده اند. اکثر عوامل بیماری زا یه صورت گرد فرموله می‌شوند.

 

باکتری باسیلوس

مزایای عوامل بیماری زا

از مزایای عوامل بیماری زای حشرات می‌توان به

  • دامنه میزبانی محدود
  • بی خطر بودن از نظر زیست محیطی
  • قابلیت تجزیه توسط عوامل زیستی اشاره نمود.

معایب عوامل بیماری زا

  • در صورت استفاده مداوم، آفات نشاء گلخانه میتوانند در برابر عوامل بیماری زا مقاومت نشان دهند.
  • تولید و ثبت عوامل بیماری زا اغلب مشکل و هزینه بر است.
  • بعضی از عوامل بیماری زا عمر مفید و دوامشان در شرایط مزرعه ای کوتاه است.
  • دامنه میزبانی محدود عوامل بیماری زای حشرات، ویژگی مطلوبی برای کنترل بیولوژیکی است، اما این ویژگی گسترش تجاری عوامل بیماری زا را محدود نموده است. صنایع تولید کننده آفت کش ها تمایلی به سرمایه گذاری در زمینه فرآورده های دارای دامنه میزبانی محدود و در نتیجه بازار فروش محدود را ندارد.

کنترل بیولوژیک

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای امنیت، استفاده از سرویس reCAPTCHA گوگل مورد نیاز است که موضوع گوگل است Privacy Policy and Terms of Use.

اگر با این شرایط موافقید، لطفا here کلیک کنید.